Хвороби серця і системи кровообігу

Хвороби серця і системи кровообігу
Анатомо-фізіологічні особливості серця і системи кровообігу дитини створюють йому певні переваги перед дорослими. Серце і судини дитини не відчувають на собі впливу хронічних інтоксикацій і інфекцій, серце порівняно велике в розмірах, його кровопостачання хороше. Проте хвороби серця і системи кровопостачання зустрічаються у дітей, причому у всіх вікових періодах. Залежно від віку змінюється лише структура цих хвороб: в ранньому дитячому віці переважають вроджені вади серця, в шкільному віці - ревматичні ураження серця, гіпертонічна хвороба і порушення ритму серця. Одним з показників діяльності серця є частота серцевих скорочень або частота пульсу, яка у новонародженого дуже висока і з віком зменшується. Ознаками захворювань серця і серцево-судинної системи є стомлюваність при фізичному навантаженні (часом маленька дитина не вміє поскаржитися на втому, а просто сідає під час гри), задишка при піднятті по сходах, синюшність навколо рота. Рідше діти скаржаться на болі в області серця або серцебиття. У деяких випадках від лікаря ви можете почути, що у дитини прослуховується шум в серці. Наявність шуму ще не говорить про те, що дитина хвора. Частина серцевих шумів є т. з. функціональними і не пов'язані з ураженнями серця. Профілактика. Всі без винятку важкі захворювання вражають і серцевий м'яз. Тому намагайтеся взагалі уникати захворювань у дітей, гартуйте їх систематично. На стан серцевого м'яза впливають і такі, на перший погляд, безневинні захворювання, як хворі зуби, хронічний тонзиліт та інші осередки хронічної інфекції. Тому такі осередки слід виліковувати. Не останнє місце в профілактиці серцево-судинних захворювань належить і раціональному харчуванню. Дитина повинна отримувати достатню кількість білка, а також овочів і фруктів, які б покривали її потреби в мінеральних речовинах.

Норма цукру в крові у дітей та можливі відхилення

Норма цукру в крові у дітей та можливі відхилення

Коли дитина захворює, досвідчений доктор призначає в першу чергу обстеження, результати якого допоможуть встановити правильний діагноз. Зазвичай мінімум досліджень, необхідний для загальної картини ст..
06.05.2020 1351 читати повністю →
Шуми в серці у дитини: причини і лікування

Шуми в серці у дитини: причини і лікування

Коли на черговому прийомі у лікаря мама чує, що в серці її дитини прослуховуються шуми, вона, як правило, починає турбуватися: що це означає, і наскільки небезпечні такі симптоми? Щоб виключити серйоз..
05.05.2020 427 читати повністю →
Порок серця у дітей - причини і симптоми

Порок серця у дітей - причини і симптоми

Пороком серця називається патологія серця, при якій спостерігаються дефекти в клапанному апараті або на його стінках. Патології даного типу в подальшому часто сприяють розвитку серцево-судинної недост..
01.05.2020 583 читати повністю →
Діабет у дітей: виявляємо вчасно

Діабет у дітей: виявляємо вчасно

Не завжди прояв незвичайних симптомів у дитини, може змусити батьків подумати про діабет. Проте, перевищення глюкозонорми в крові - небезпечне захворювання, яке потребує постійного контролю з боку дор..
22.04.2020 827 читати повністю →
Геморой у дітей. Причини. Симптоми. Як лікувати геморой у дітей

Геморой у дітей. Причини. Симптоми. Як лікувати геморой у дітей

Всупереч поширеному переконанню, що геморой є тільки хворобою дорослих, на жаль, нерідкі випадки діагностування його і у дітей. Щоб знати, чим допомогти дитині і швидко впоратися з неприємною проблемо..
22.04.2020 2479 читати повністю →
Показано від 1 до 5 з 5 (всього сторінок: 1)