Ваш кошик порожній :(

Постільна білизна

Постільна білизна

Купуємо постільну білизну

Наше життя переповнене стресами та проблемами. За день накопичується втома, і так приємно забути про все, забираючись у свою затишну та красиву постіль. Легкі простирадла ніжно обіймають, наволочка дбайливо лягає під щоку, щоб ваш сон став найпрекраснішою і безтурботною третиною життям.

З історії постільної білизни

Ще в епоху Гомера ліжка коханців застилали лляними полотнищами з візерунками з троянд. Вважалося, що вони надають сили. Ренесанс приніс моду на білу білизну з вишивкою та мереживом. У епоху Бароко його прикрашали складними вишивками вельми фривольного характеру. Велика спокусниця, мадам де Помпадур, зналася на постільній білизні. Весь цей час білизна залишалася привілеєм багатих та знаменитих. Лише у 18 ст. вона стала доступною для середнього класу.

І лише в минулому столітті громадська думка визнала право на існування білизни інших кольорів, крім білої, яка вже стала доступною всім. Спочатку з'явилися простирадла пастельних тонів, а вже в середині минулого століття білизна стала кольоровою, з різноманітними принтами та оздобленням. Виробники намагаються урізноманітнити колірну палітру, здивувати небувалими візерунками. На ринку постільної білизни представлені найрізноманітніші матеріали, фасони та розміри. Залишилося лише правильно вибрати.

Вибір постільної білизни

Вирішивши купити нову постільна білизна, насамперед, визначтеся, для кого вибираєте комплект. Якщо постільна білизна призначатиметься для дитячої – це одне, для подружнього ложа – інше, у подарунок молодятам на весілля – третє. Завжди простіше вибрати собі. А ось з подарунками потрібно бути більш педантичними, щоб вгадати естетичні нахили та смакові уподобання адресата. Далі при виборі білизни враховуйте наступне:

  • стильове оформлення та колірні рішення інтер'єру, приміщення;
  • розміри предметів, що становлять комплект;
  • фактуру та якість матеріалів, з яких виготовлено білизну.

Сьогодні можна перетворити подружнє ложе на зоряне небо, завтра – на африканську савану, післязавтра – на тропічний рай або скромно обійтися червоним шовком. Не порахувати веселих варіантів для дитячих кімнат з героями улюблених мультфільмів. Для романтичних осіб знайдуться божественні мереживні комплекти. Для вимогливих пуританок – бездоганні білі простирадла, лаконічно прикрашені гладдю. Без праці можна вибрати білизну для шикарної спальні в стилі Середньовіччя, для милої дівочої кімнати в стилі Барбі, для кімнати в стилі модерн, хай-тек і т.п.

Колір білизни повинен повторювати чи поєднуватися з колірною гамою інтер'єру кімнати. Крім того, врахуйте, що є кольори, які заспокоюють, такі як: білий, небесно-блакитний, зелений, золотисто-жовтий, ніжно-рожевий. А є ті, що збуджують: чорний, червоний, помаранчевий, фуксії. Подумайте, купуючи червону білизну, чи не набридне вона вам через пару днів? Статистика стверджує, що японці віддають перевагу постільній білизні рожевого кольору, турки та англійці – жовтій, а американці – білій.

Щодо фасонів, то тут вже кому, що подобається. Хтось віддає перевагу наволочкам і підковдрам на гудзиках, комусь подобаються «блискавки», а хтось не визнає білизну з зайвими деталями. У цьому питанні орієнтуйтеся виключно на власні світовідчуття. Головне, щоб наволочки, простирадла та підковдри були за розміром.

Звісно, ​​вибирайте якісні натуральні матеріали. Нехай це буде практична лляна білизна або із прекрасного сатину, шикарного шовку, ніжного батиста, міцної бязі або бамбука. Виберіть те, що здасться вам найприємнішим на дотик. Кожен із цих матеріалів подарує вам відчуття комфорту та радість дотику.