Плаття футляр
Сукня-футляр - річ на всі випадки
Сукня-футляр - це назва для всіх суконь силуету, що облягає. Зазвичай мається на увазі короткий дизайн з мінімумом декору. У класичному виконанні сукня-футляр має низку особливостей, а саме:
- облягаючий силует;
- довжина до коліна;
- відсутність рукавів;
- напівкруглий виріз горловини без коміра;
- відсутність лінії талії як горизонтального шва чи пояса.
Найчастіше використовуються однотонні тканини темних кольорів (чорний, сірий, синій, коричневий), але це не абсолютне правило.
Тканини
Найкраще для суконь-футлярів підходить щільний трикотаж або костюмна тканина на підкладі. Головна вимога: тканина має «тримати форму», створюючи правильний суворий силует. Для особливих випадків можна вибрати сукні з мереживного полотна, які виглядають особливо жіночно.
Історія сукні-футляра
Сукні даного фасону з'явилися у 30-х роках ХХ століття. Другий пік їхньої популярності припав на 60-ті. Тоді в них можна було побачити практично всіх відомих жінок, але найбільш міцно асоціюється сукня-футляр із Жаклін Кеннеді та Одрі Хепберн. З того часу воно вже не зникало з модних подіумів, періодично стаючи особливо популярним.
Універсальна сукня
Сукня-футляр можна назвати універсальною, адже на її основі можна придумати безліч різних образів. Змінюючи прикраси, аксесуари, створюючи різні поєднання кольорів, в одній сукні кожен день можна виглядати по-новому.
Сукня такого фасону з успіхом замінює діловий костюм, може бути доповнена жакетом. Така комбінація дозволяє одягтися доречно та елегантно для будь-якої ситуації. Наприклад, протягом дня можна носити жакет, а ввечері, зустрічаючись із друзями чи близькою людиною, зняти його та «оживити» сукню шарфом чи яскравими прикрасами.